Ден на розовата фланелка
За поредна учебна година възпитаниците на спортно училище отбелязаха Световния ден против тормоз в училище.
В двора на училището учениците изписаха с телата си "сърце на разбирателството" под надслов "Не бъди безразличен! Бъди различен! Бъди добър!"
Г-н Тенев от Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни дискутира с ученици темата за тормоза в училище.
Награждаване на 10-те най-добри спортисти за 2024г.
На 02.12.2024г. с тържествена церемония, в Регионална библиотека „Захарий Княжески“, Спортно училище „Тодор Каблешков“ награди 10-те си най-добри спортисти за 2024г. На церемонията присъстваха Надежда Чакърова, заместник кмет по образование, здравеопазване и социални дейности на община Стара Загора, председателят на Постоянната комисия по спорт към Общински съвет Красимира Чахова и Петко Крумов – началник отдел „Спорт и спортни дейности“ към община Стара Загора и председател на обществен съвет на Спортно училище.
Награждаване 10-те най-добри спортисти за 2023г.
На 09.01.2024г. церемония в Регионална библиотека "Захарий Княжески" днес Спортно училище "Тодор Каблешков", гр.Стара Загора награди своите заслужили спортисти. За спортист № 1 бе избран Мартин Димитров от 11 клас, скокове на батут завоювал бронзов медал в Бирмингам. С наградата треньор №1 бе удостоена Мариана Макулова, скокове батут. На церемонията присъстваха председателят на Постоянната комисия по спорт към Общински съвет г-жа Красимира Чахова и Петко Крумов – началник отдел „Спорт и спортни дейности“ към община Стара Загора. Поздрави отправиха състезателните по художествена гимнастика от клуб "Елит" и танцьори от "Загора Денс.

