Отборът на "Берое" девойки до 19г. отново показа защо е сред най-силните тимове в българския женски баскетбол. Момичетата спечелиха шампионската титла на България за втора поредна година, след като завършиха финалния турнир в Стара Загора без нито една загуба.
Пътят към купата премина през серия от силни мачове и стабилна игра. В един от ключовите двубои Берое U19 се наложи със 74:68 над Шампион 2006, а след това последва убедителна победа с 82:57 срещу Локомотив София, която донесе и шампионската титла пред родна публика. В последния си мач тимът победи и Рилски спортист с 82:67, за да завърши турнира с пълен актив от победи.
Освен отборния успех, специално признание получи и Ивайла Бакалова от 11. А клас на Спортно училище „Тодор Каблешков“, която бе избрана за MVP на финалния турнир с 28 точки и 9 борби. Отличието е заслужена оценка за постоянството, лидерството и силното ѝ представяне по време на шампионата.
Тази титла е резултат от много работа, дисциплина и доверие в отбора. А най-силният момент дойде след последния съдийски сигнал – когато момичетата вдигнаха шампионската купа пред своите фенове в зала „Стара Загора“.
Поздравления за състезателките, треньорския щаб и всички, които стоят зад този успех! 💚🏆
-
697100925 122195236472515936 n
-
693304546 122195244932515936 n
-
694252957 122195249834515936 n
-
695284315 122195248898515936 n
-
691155343 122195249144515936 n
-
695812600 122195283134515936 n
-
696361826 122195283368515936 n
-
696564288 122195249552515936 n
-
696720172 122195278154515936 n
-
687527642 122195283326515936 n
-
694550092 122195283284515936 n