Спортно училище "Тодор Каблешков"

 
 

 

Отборът на "Берое" девойки до 19г. отново показа защо е сред най-силните тимове в българския женски баскетбол. Момичетата спечелиха шампионската титла на България за втора поредна година, след като завършиха финалния турнир в Стара Загора без нито една загуба.

Пътят към купата премина през серия от силни мачове и стабилна игра. В един от ключовите двубои Берое U19 се наложи със 74:68 над Шампион 2006, а след това последва убедителна победа с 82:57 срещу Локомотив София, която донесе и шампионската титла пред родна публика. В последния си мач тимът победи и Рилски спортист с 82:67, за да завърши турнира с пълен актив от победи.

Освен отборния успех, специално признание получи и Ивайла Бакалова от 11. А клас на Спортно училище „Тодор Каблешков“, която бе избрана за MVP на финалния турнир с 28 точки и 9 борби. Отличието е заслужена оценка за постоянството, лидерството и силното ѝ представяне по време на шампионата.

Тази титла е резултат от много работа, дисциплина и доверие в отбора. А най-силният момент дойде след последния съдийски сигнал – когато момичетата вдигнаха шампионската купа пред своите фенове в зала „Стара Загора“.

Поздравления за състезателките, треньорския щаб и всички, които стоят зад този успех! 💚🏆